AR-GE MERKEZİMerkezi saklama hizmetlerini dünya standartlarında, düşük maliyetler ile paydaşlarına sunmayı ve aynı zamanda merkezi saklama hizmetleriyle ilintili katma değerli projeler üretmeyi hedefleyen vizyonu doğrultusunda geliştirdiği teknolojik altyapı ve yazılım mimarisiyle sermaye piyasalarının ihtiyaç duyduğu yazılımları kendi iç kaynakları ile üreten Kuruluşumuz, halen yürütmekte olduğu ve gelecekte planlanan projelerini sunarak AR-GE Merkezi lisansı almak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştur.

 

Tüm projeleri akademisyenlerden oluşan hakemler tarafından değerlendirilerek Kuruluşumuza 08.11.2013 tarihinde Ar-Ge Merkezi Yetkisi verilmiştir.

 

Kuruluşumuz, söz konusu yetkiyi Borsa İstanbul Grubu bünyesinde alan ilk kurum olup, İstanbul’un Uluslararası Finans Merkezi olma hedefine teknolojik yenilikler ve uygulamalarla daha hızlı erişebileceği inancıyla gündemine aldığı tüm projelerde teknik, hukuki ve operasyonel anlamda özgün ve yenilikçi olmayı hedeflemektedir. Kuruluşumuz, Dünya çapında hayata geçirdiği yenilikler ile sadece ülkemizde değil uluslararası sermaye piyasalarında da kullanılabilecek yazılımlar ve projeler üreterek aldığı ödül ve teşviklerle bunu ispatlamıştır.

 

MKK, AR-GE Merkezi olmanın verdiği destek ve motivasyon ile, yerel ve uluslararası finansal piyasalara veri ve teknoloji yoğun ürün ve hizmetler geliştirmeye devam etmektedir. 


© Copyright 2019 MKK. Bütün hakları saklıdır.